Znana prawniczka kandydatką Zjednoczonej Prawicy na senatora?

07.08.2019   Autor: Redakcja
349---288
Znana warszawska adwokat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło kandydatką do Senatu z pilskiego okręgu? Taką informację podała jako pierwsza dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

Mecenas Turczynowicz-Kieryłło jest obrońcą byłego pilskiego senatora Henryka Stokłosy oraz pełnomocnikiem prezesa NBP Adama Glapińskiego.

- O Jolancie Turczynowicz-Kieryłło zrobiło się głośno po wybuchu afery KNF. To ona towarzyszyła prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu, gdy przyjechał do katowickiej prokuratury na przesłuchanie. Bank centralny ma własnych prawników, ale to jej kancelarii zlecono wysłanie do sądu sześciu niemal identycznych wniosków o usunięcie z papierowych i internetowych wydań „Wyborczej” i „Newsweeka” artykułów o związkach NBP z aferą KNF - czytamy w Gazecie Wyborczej.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło reprezentuje także pilskie starostwo w sprawach z ekologami. Nieoficjalnie wiemy, że jej kandydatura jest brana pod uwagę. Miałaby startować z list Zjednoczonej Prawicy. Czy rzeczywiście tak się stanie? Decyzje o kształcie list mają zapaść w piątek.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group