Koalicja Obywatelska odsłania karty. Kto jedynką w Pile? [AKTUALIZACJA]

30.07.2019   Autor: Redakcja
1090---355
Poznaliśmy liderów Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Grzegorz Schetyna przedstawił na konferencji prasowej "jedynki" w poszczególnych okręgach wyborczych. Na czele pilskiego okręgu stanie Maria Małgorzata Janyska. Znamy również dwa kolejne miejsca na liście.

Obecna posłanka Platformy Obywatelskiej będzie liderem listy w okręgu numer 38, czyli pilskim. Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nie zaprezentował co prawda pozostałych miejsc na liście, jednak na profilu partii w mediach społecznościowych można przeczytać, że numerem dwa na liście będzie dotychczasowy poseł Jakub Rutnicki, a na trzecim przewodnicząca Koła Nowoczesnej w Pile Iwona Kamińska - Lech. Na niepełnej jeszcze liście znaleźli się również posłowie PO Kilion Munyama, Zbigniew Ajchler oraz Henryk Szopiński (radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego) i Katarzyna Lulkiewicz. 

Z kolei z numerem pierwszym na liście wyborczej w okręgu nr 40 obejmującym między innymi powiat wałecki wystartuje poseł PO Sławomir Nitras. Numerem dwa na liście jest Tomasz Czuczak (sekretarz Koszalina), a z trójką wystartuje Elżbieta Karlińska (radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego). Na pozostałych miejscach znaleźli się Paweł Suski (poseł PO), Barbara Grygorcewicz (radna miejska Koszalina), Marek Hok (poseł PO) i Tomasz Strząbała (przewodniczący Rady Miasta Białogard)
Poza politykami PO, na liście znajdują się także nazwiska koalicjantów z Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej a także Partii Zielonych. Rada Krajowa tej partii zdecydowała się wystartować ze wspólnych list we wtorek. Nazwiska pozostałych kandydatów poznamy mniej więcej w połowie sierpnia.

Przypomnijmy, że jedynką do Sejmu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie za to Krzysztof Czarnecki - były burmistrz Trzcianki i szef struktur PiS w okręgu pilskim. Nazwiska liderów PiS na jesienne wybory zostały podane przez Jarosława Kaczyńskiego 13 lipca. Jeszcze w czerwcu w programie Michała Kępińskiego "Prosto z mostu" swój start z tej listy zadeklarował dotychczasowy poseł Grzegorz Piechowiak (Porozumienie). 

Wybory parlamentarne odbędą się w październiku. Dokładna data będzie znana po ogłoszeniu ich przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group