Asta Video Fest

Ruchy kadrowe w Enea PTPS Piła

22.07.2019   Autor: Paweł Różycki
1236---1306
W siatkarskim klubie Enea PTPS Piła jak co roku o tej porze spore ruchy kadrowe. Niemal cały skład zespołu oraz sztab trenerski ulega zmianie. Jaki skład uda się zbudować na sezon 2019/2020?

Po stronie ubytków pilskiego klubu musimy zaliczyć odejście trenera Alessandro Chiappiniego, który w przyszłym sezonie będzie prowadził Legionovię Legionowo. W ślad za trenerem do Legionowa przeprowadziły się dwie siatkarki:  Olga Strantzali oraz Izabela Lemańczyk. Piłę opuściły również Patrycja Chrzan (AZS Gliwice), Paulina Szpak (Radomka Radom), Aleksandra Trojan (AZS Gliwice), Monika Kacprzak (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Kamila Kobus (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Klaudia Kaczorowska (PAOK Saloniki) oraz Marharyta Azizova (Radomka Radom). Szczególnie szkoda dwóch ostatnich zawodniczek, stanowiących o sile drużyny w poprzednim sezonie. Przesądzone jest również odejście środkowej Anny Stencel. Reprezentantką Polski interesuje się Pałac Bydgoszcz. 
W Pile pozostały na kolejny sezon libero Anna Pawłowska oraz przyjmująca Paula Słonecka. Pierwszym ruchem do klubu było sprowadzenie związanego wcześniej z pilską siatkówką trenera Mirosława Zawieracza, który w sezonie 2018/2019 prowadził pierwszoligowy zespół Budowlanych Toruń. Zresztą na powroty do Enea PTPS Piła zdecydowało się również kilka zawodniczek. W ślad za trenerem podążyła 24-letnia rozgrywająca Sylwia Bolimowska, znana pilskim kibicom pod nazwiskiem Kucharska, broniąca barw PTPS w sezonie 2016/2017. Po urlopie macierzyńskim do Piły wróciła kolejna rozgrywająca. Emila Szubert grała już w Pile w latach 2011-2014 oraz 2016-2017. Na ponowne występy w grodzie Staszica zdecydowała się 23-letnia przyjmująca Oliwia Urban. Rodowita złotowianka i wychowanka Sparty Złotów poprzedni sezon spędziła w zespole wicemistrza Polski Grot Budowlani Łódź. Zawodniczkami Enea PTPS Piła zostały również dotychczasowa siatkarka Radomki Radom Gabriela Ponikowska oraz doświadczona środkowa Karolina Bednarek, podopieczna Mirosława Zawieracza w Budowlanych Toruń. Sądząc po ilości nowych zawodniczek w kadrze, to nie koniec ruchów transferowych do Piły. 

fot. seniorki.ptps.pila.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group