Przestępstwa oszustwa i znacznej szkody majątkowej w pilskim szpitalu?

22.07.2019   Autor: Paweł Różycki
342---48
Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej wszczęła śledztwo w sprawie oszustwa i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile. Wszczęcie śledztwa poprzedzone zostało oceną prawną protokołu sporządzonego po kontroli w szpitalu, która miała miejsce na początku tego roku. 

Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej wszczęła śledztwo w sprawie oszustwa jak również spowodowania szkody majątkowej w majątku szpitala przez osobę zobowiązaną do zajmowania się sprawami finansowymi. Dotyczy generalnie gospodarki finansowej. Dokumentacja z kontroli jest bardzo obszerna, wskazano tam pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu tego szpitala w szczególności przy zawieraniu umów inwestycyjnych. W tej chwili zbieramy materiał dowodowy, będą przesłuchani świadkowie - powiedział Michał Smętkowski rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 


Przypomnijmy, że Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej w związku ze złożonym przez starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego wnioskiem prowadziła prawno - karną ocenę protokołu pokontrolnego wraz z załącznikami pod kątem niegospodarności prowadzonej inwestycji,  gospodarki finansowej oraz rzekomego fikcyjnego zatrudnienia osób. Ocena ta dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 286 § 1 i 296 § 1 kodeku karnego. tj. w sprawie oszustwa i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile. Za przestępstwa te grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do ośmiu lat. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group