Kończy się inwestycja ASTA-NET związana z układaniem światłowodów

14.06.2019   Autor: Jakub Sierakowski
1049---117
ASTA-NET stawia na światłowód. Firma prowadzi w Pile dużą inwestycję telekomunikacyjną, która zapewni dostęp między innymi do szybkiego internetu. Obejmie ona wiele tysięcy gospodarstw domowych.

Wielkie zmiany objęły abonentów z Piły. Firma ASTA-NET na terenie większości miasta wymieniła sieć internetową, używając światłowodu. Inwestycja wykonywana w ramach projektu „Polska Cyfrowa” jest już na ukończeniu w samej Pile. Teraz czas na kontynuację także poza granicami miasta.

- W chwili obecnej realizujemy szeroko zakrojony projekt dostarczania usług, również w oparciu o łącza światłowodowe, na terenie powiatu pilskiego. Jest to projekt realizowany głównie na terenach tzw. białych plam, czyli na obszarach, na których do tej pory była bardzo mała możliwość, lub praktycznie nie było możliwości korzystania z nowoczesnych usług telekomunikacyjnych - tłumaczy Bartosz Wicijowski, dyrektor sprzedaży i marketingu ASTA-NET.

Teraz to się zmieni. Podłączeniem do nowoczesnej sieci zostanie objętych ponad 17 tysięcy gospodarstw domowych w powiecie pilskim. Firma ASTA-NET użyje do tego ponad 1600 km kabli sieci światłowodowej. Sieć ta daje odbiorcom bardzo dużo nowych możliwości.

- Światłowód daje nam tę korzyść, że układamy ten kabel raz. Ma nieograniczone właściwości transmisyjne. Czyli nieważne, czy chcemy świadczyć usługę z prędkością 30Mb/s, 100Mb/s, 1Gb/s, czy nawet 10Gb/s – ten kabel będzie cały czas spełniał te wymagania i będzie pozwalał na świadczenie tej usługi - wyjaśnia Adam Wieczorek, dyrektor ds. planowania i rozwoju ASTA-NET.

Usługi, z której niedługo skorzystają placówki kulturalne. Dzięki umowie podpisanej z Ministerstwem Cyfryzacji, firma ASTA-NET podłączy do sieci światłowodowej 26 ośrodków kultury w północno-zachodniej części kraju, w tym między innymi te w Pile, Chodzieży, czy Ujściu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group