Termomodernizacja Szpitala Specjalistycznego w Pile niebawem?

08.06.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Czy Szpital Specjalistyczny w Pile doczeka się termomodernizacji? Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

-Według takich wstępnych oczywiście wyliczeń może to być kwota 15-20 milionów złotych. Jeżeli przyjmiemy założenie, że 90% tej kwoty to jest dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska to ten wkład 5% wydaje mi się, że jest na pewno w możliwościach finansowych czy to szpitala, czy nawet powiatu pilskiego - mówi Eligusz Komarowski, starosta pilski

Termomodernizacja ma wpłynąć między innymi na ograniczenie zapotrzebowania na energię i zmniejszenie jej zużycia, a zarazem ma pozwolić na efektywne wykorzystywanie zasobów naturalnych. Projekt wpisuje się także w założenia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a więc redukcję emisji gazów cieplarnianych oraz szkodliwych związków chemicznych i pyłów sprzyjających tworzeniu się smogu. Powiat pilski już jakiś czas temu bezskutecznie ubiegał się o środki na termomodernizację budynku starostwa. Na przeszkodzie stanęło jednak wpisanie obiektu do rejestru zabytków i brak zgody konserwatora na technologię w jakiej budynek miał zostać ocieplony. Czy tym razem będzie inaczej? Wszystko zależy od wniosku jaki zostanie złożony i rozpatrzony w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group