Dziki w Parku Miejskim [WIDEO]

01.06.2019   Autor: Artur Maras
---

„Uwaga Dziki!” Taką informację można przeczytać na bramie Parku Miejskiego, który został zamknięty do odwołania. Wszystko przez lochę z sześcioma młodymi, która się tam zadomowiła.

- To jest trzecia próba wyłapania jej na terenie Parku. Dwie pierwsze nie udały się. W tej chwili przyjechała firma, która rozłożyła żywołapki i nęci, żeby się tam pojawiły, żeby weszły do środka a my żebyśmy mogli je spokojnie do lasu wywieźć i żeby tam dalej mogły swoje życie spędzać - mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Jak można przeczytać na wejściach do Parku Miejskiego, ze względu na „sytuację zagrażającą życiu i zdrowiu” jest on zamknięty do odwołania - czyli do momentu kiedy locha z młodymi nie zostanie złapana. Wcześniej dziki były także widziane na ogrodach działkowych. Po załataniu przez działkowców dziur w ogrodzeniu, stado liczące siedem sztuk dzików zostało z tych terenów skutecznie przepłoszone. W ubiegłym roku z kolei, Straż Miejska musiała odłowić 13 sztuk dzików z terenu miasta. A te podchodzą coraz bliżej zabudowań bo mają tu łatwy dostęp do jedzenia. Jak podkreśla Straż Miejska nieodpowiedzialni są także sami mieszkańcy. Kamery monitoringu nagrały np. mężczyznę, który dziki... dokarmiał pączkami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group