Wjechała autem do sklepu po... jedną butelkę alkoholu

09.05.2019   Autor: Paweł Różycki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, zatrzymali 54 letnią kobietę, która samochodem osobowym wjechała w witrynę sklepu, a po jej uszkodzeniu, weszła do wnętrza monopolowego i ukradła butelkę z alkoholem.
 

Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 3.30 na terenie miasta, w jednym ze sklepów monopolowych. 54-letnia kobieta samochodem osobowym wjechała w witrynę sklepu, powodując jej rozbicie, oraz cześć ściany przedniej. 

- Sprawczyni wysiadła z auta i weszła do wnętrza sklepu, gdzie dokonała kradzieży 1 butelki z alkoholem. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała. Ponadto podczas tego zdarzenia kobieta uszkodziła inny samochód osobowy zaparkowany nieopodal sklepu. 54 latka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Przybyłym na miejsce policjantom powiedziała, że pojechała do miasta na zakupy po alkohol i papierosy - relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem w związku z uszkodzeniem mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Powołany biegły z zakresu badań retrospektywnych określi zawartość alkoholu i środków psychotropowych we krwi kobiety.

Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę około 20 tys. złotych. Prokurator w stosunku do podejrzanej nałożył środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem w związku z uszkodzeniem mienia sprawczyni grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. 
oprac. i zdjęcie asp. Beata Budzyń

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group