Jedno dziecko-jedno drzewo. Akcja dotarła do Piły

06.05.2019   Autor: Redakcja

Rodzice dzieci urodzonych w 2019 roku z terenu powiatu pilskiego będą mogli posadzić pamiątkowe drzewko. Sadzenie zaplanowane jest na 1 czerwca w Pile. Akcję współorganizują Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Starostwo Powiatowe w Pile. 

– Posadzenie drzewa z okazji narodzin dziecka to przysłowiowy kamień milowy w życiu wielu ludzi, podobnie jak małżeństwo czy budowa domu. Nie każdy ma miejsce, by takie drzewo posadzić. Jednak leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile i Nadleśnictwa Kaczory oraz Starostwo Powiatowe w Pile zapraszają chętnych rodziców do udziału w akcji, by spełnić to marzenie – mówi Dominika Nadolna, rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. 

Drzewa będą sadzone na terenie Palcówki Opiekuńczo–Wychowawczej przy ul. Rydygiera 23 w Pile. Chętni, którym w 2019 roku rodzina powiększyła się o noworodka, będą mogli zasadzić swoje drzewko. Wszyscy, którzy zgłosili swój udział w akcji „jedno dziecko-jedno drzewo” posadzą dla swojego potomka klona lub lipę. 

– Leśnicy wybrali takie drzewa nie bez powodu. To gatunki długowieczne, które powinny sobie poradzić w każdych warunkach. Poza tym pięknie kwitną i uwielbiają je owady zapylające (przede wszystkim pszczoły). Rodzice mogą w przyszłości opowiadać dorastającym dzieciom skąd bierze się miód, oraz jak ważne i pożyteczne są zapylacze – dodaje leśniczka. 

Wszystkie zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoje pociechy poprzez formularz internetowy, telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail: rdlp@pila.lasy.gov.pl

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group