6,5 miliona dla szkół w północnej Wielkopolsce

02.05.2019   Autor: Redakcja
---

Dziewięć placówek oświatowych z terenu powiatu pilskiego, obornickiego, złotowskiego i gminy Wieleń, otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę około 6,5 mln złotych.

Dotacja z WRPO 2014+ będzie przeznaczona na kształcenie, szkolenie oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie oraz rozwoju systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.

– Wsparcie skierowane jest do uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, w tym również młodocianych pracowników, nauczycieli kształcenia zawodowego, instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe, nauczycieli i specjalistów z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego
– wymienia Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Dofinansowanie otrzyma sześć placówek z powiatu pilskiego: Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół Technicznych w Pile, Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, Zespół Szkół Budowlanych w Pile, Zespól Szkół Ekonomicznych w Pile i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku. Programem zostanie objętych 887 uczniów i 43 pedagogów ze szkół prowadzonych przez powiat pilski.

Programem objęte zostało też Centrum kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

– Głównym celem projektu jest przygotowanie 300 uczniów CKZiU pod kątem potrzeb rynku pracy poprzez zdobycie kwalifikacji poszukiwanych przez lokalnych pracodawców, potwierdzonych zaświadczeniem lub certyfikatem – tłumaczy Andrzej Hencel, dyrektor CKZiU w Złotowie.

Dotację otrzyma też Samorządowa Administracja Oświatowa w Wieleniu.

Dla nas to bardzo ważny projekt, który ma na celu podniesienie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół w Wieleniu, zwiększając ich szanse na rynku pracy. Tym bardziej, że jesteśmy jedyną gminą w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim, która jako samorząd prowadzi szkołę zawodową, a projekt dotyczy tylko dwóch profili – mówi Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Dotację z WRPO 2014+ otrzyma też zespół Szkół im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Obornikach. Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 90 proc.

opr. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group