Rusza nabór do przedszkoli

28.04.2019   Autor: Artur Maras
---

W poniedziałek 29 kwietnia rusza nabór do pilskich przedszkoli. Jak zapewniają władze miasta w publicznych placówkach nie zabraknie miejsca dla żadnego dziecka. W przyszłym roku szkolnym miejsc będzie ponad 2100.

Ci z rodziców, którzy chcą zapisać swoje dzieci do pilskich publicznych przedszkoli po raz pierwszy, lub chcą z jakiegoś powodu zmienić pociechom przedszkole, muszą złożyć stosowny wniosek. Można go pobrać ze strony Urzędu Miasta.

Wypełniony, wydrukowany i podpisany przez rodziców lub opiekunów prawnych wniosek należy zanieść do przedszkola pierwszego wyboru. Rodzice mają na to czas do 10 maja.  Kolejność złożenia wniosku nie ma tu żadnego znaczenia, a kryteria przyjmowania maluchów są takie same jak przed rokiem.

Przykładowo: największe szanse na dostanie się do przedszkola pierwszego wyboru mają dzieci spełniające tzw. kryteria ustawowe, czyli pochodzące z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne, mające samotnych rodziców, czy będące pod pieczą zastępczą.

Listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci zostaną opublikowane 22 maja. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 67 352 84 04.

Przeczytaj więcej o: pila, dzieci, przedszkole, urząd miasta, linia kolejowa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group