Wielkanocna Zbiórka Żywności w ten weekend

05.04.2019   Autor: Redakcja
---

Ruszyła Wielkanocna Zbiórka Żywności Banku Żywności w Pile. Akcja organizowana przez Pilski Bank Żywności w miastach województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego potrwa do soboty.

Zbiórka prowadzona będzie na terenie blisko 80 sklepów spożywczych. Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcać będzie tysiąc wolontariuszy.

- W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności prawie 9 000 kg artykułów spożywczych, które trafiły do około 7 500 osób potrzebujących. Banki Żywności są gotowe przyjąć i przekazać znacznie więcej produktów spożywczych - informuje Jerzy Wyczechowski z Banku Żywności.

Przez cały weekend ponad 1000 wolontariuszy Banków Żywności w wybranych sklepach będzie dyżurowało przy specjalnie oznakowanych koszach. Będą informowali o akcji, odbierali żywność, a następnie sortowali ją, ważyli i przygotowywali do dostarczenia do lokalnych organizacji pomocowych. Osoby potrzebujące otrzymają wsparcie jeszcze przed świętami.

fot. Pilski Bank Żywności

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group