Koalicja Obywatelska z największym poparciem

05.04.2019   Autor: Redakcja
---

Koalicja Europejska wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w Wielkopolsce. Tak wskazuje sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla Radia ZET.

Na Koalicję Obywatelską chce oddać głosy 41,2 proc. badanych, na PiS chce głosować 33,2 proc. Według sondażu na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia z 6,7 proc. poparciem, dalej Kukiz '15, na który chce oddać głosy 5,3 proc. badanych i Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. Na konfederację zagłosować chce 4,4 proc. badanych.

Sondaż IBRiS dla Radia Zet wskazuje też nazwiska zwycięzców. Najwięcej głosów badanych osób zdobyła była premier Ewa Kopacz - jedynka na liście Koalicji Obywatelskiej. Z tej listy szanse na mandat według sondażowni ma także Leszek Miller, natomiast o trzeci mandat walczyć będą europosłowie: Adam Szejnfeld z Andrzejem Grzybem.

Z PiS do Europarlamentu według IBRiS dostanie się jedynka, czyli Zdzisław Krasnodębski. Z tej listy o drugi mandat walka toczyć się będzie między czwórką kandydatów: Andżeliką Możdżanowską, Joanną Lichocką, Janem Dziedziczakiem i Marcinem Porzuckiem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group