Samoobrona dla pań

17.03.2019   Autor: Redakcja
---

Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży zadba o bezpieczeństwo pań. Rusza kurs samoobrony dla kobiet

Chodziescy mężowie muszą być czujni. Nie znają dnia ani godziny, kiedy ich żona zechce udoskonalić nabytą na kursie wiedzę. Czego nauczą się panie?

- Będziemy się uczyć wszystkich obron kopnięć, obrony przed nożem, bloków przed ciosami, także to wszystko przepracujemy - zapowiada Bernard Ziembikiewicz z UKS Chodzież.

Trener na macie pokazywał najważniejsze chwyty, zaś panie obserwowały jego wyczyny z najwyższą uwagą. Statystyki mówią, że zaczepianie kobiet w miejscach publicznych to główne zagrożenie z jakim mogą mieć do czynienia mieszkanki powiatu chodzieskiego.

- Przede wszystkim w dzisiejszych czasach, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania, jest to rzeczywiście obszar priorytetowy. Mamy mnóstwo zagrożeń, na które zwracamy uwagę poprzez edukację profilaktyczną, stąd zrodziło się wznowienie kursu „Bezpiecznej kobiety” - tłumaczy Elżbieta Żulewska, specjalistka wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP w Chodzieży.

" target="_blank">

Kurs składa się z 3 spotkań zarówno praktycznych, jak i teoretycznych. Za uczestnictwo w zajęciach, kobiety zostaną nagrodzone certyfikatami. Najważniejsze jest jednak to, że nauczą się technik, które mogą uratować ich życie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group