Urodziny Piły i uroczysta sesja

04.03.2019   Autor: Artur Maras
---

Piła świętuje 506 rocznicę potwierdzenia nadania praw miejskich przez króla Zygmunta Starego. Z tej okazji w Sali Miejskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta.

- 4 marca 1513 roku Zygmunt Stary potwierdził wcześniejsze nadanie praw miejskich Pile i od tego momentu czcimy tę datę w postaci święta miasta. Na tę naszą historię, naszego państwa, to jednak pojawienie się naszego miasta w 1513 już jako potwierdzonego, posiadającego prawa miejskie świadczy o tym, że to miasto ma bogatą historię - mówi Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piły

A tę jak co roku starano przybliżyć się zgromadzonym gościom i mieszkańcom. Tym razem w trakcie sesji został zaprezentowany film o historii Podlasia – jednej z pilskich dzielnic, który powstał z okazji 35-lecia rady tego osiedla. Jego projekcję poprzedził referat okolicznościowy historyka Macieja Usurskiego. Okolicznościowe wystąpienia mieli także: przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica oraz prezydent miasta Piotr Głowski, który mówił o korzyściach płynących z obecności Polski w UE z perspektywy samorządu. Nie zabrakło także części rozrywkowej. Goście mogli wysłuchać występu Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group