Kolejne osoby z zarzutami za wyłudzenie 4 mln zł

21.02.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Wracamy do głośnej sprawy wyłudzenia unijnych dotacji przez zarząd jednej z pilskich spółek. Prokuratura stawia zarzuty kolejnym osobom i przesłuchuje nowych świadków.

– Postępowanie prowadzone przeciwko członkom zarządu spółki Karpol jest nadal w toku, wykonywane są czynności procesowe praktycznie już na terenie całego kraju. W sprawie tej przedstawiono zarzuty popełnienia poszczególnych przestępstw 12 osobom, są to najczęściej przedstawiciele firm, które współpracowały ze spółką Karpol przy prowadzeniu inwestycji - informuje Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Przypomnijmy: Zarzuty dotyczą wyłudzenia dotacji unijnych w wysokości ponad 4 milionów złotych. Zdaniem prokuratury podejrzani wiceprezes Franz T., dwaj prezesi Bernhard i Thomas T. oraz prokurent firmy wpisywali we wnioskach dane niezgodne z prawdą.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że między innymi w protokołach odbioru inwestycji pojawiają się maszyny, których w rzeczywistości w przedsiębiorstwie nie było. W toku postępowania znalazły się osoby, które deklarują wolę dobrowolnego poddania się karze. Te wnioski prokurator będzie rozpoznawał po zgromadzeniu pełnego materiału dowodowego.

Sprawa jest rozwojowa i organy ścigania nie wykluczają postawienia zarzutów kolejnym osobom.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group