Spotkanie z Tomaszem Terlikowskim

17.02.2019   Autor: Redakcja
---

O życiu i działalności ojca Wenantego Katarzyńca opowiadał podczas wczorajszego spotkania w Bibliotece Publicznej w Trzciance doktor Tomasz Terlikowski. Rozmowa ze znanym publicystą, pisarzem i działaczem katolickim odbyła się w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Wenanty stał się moim przyjacielem. Tak mogę powiedzieć o Wenantym. O stał mi się po prostu bliski. Kiedy napisałem jego biografie to myślałem, że będzie to ostatnia książka jaką napisałem o Wenantym, no bo co jeszcze można więcej napisać o człowieku, który urodził się, wstąpił do zakonu i chwilę później umarł. W tej chwili wydaję trzecią książkę i może się okazać, że nie jest to ostatnia książka - mówi dr Tomasz Terlikowski.

Dr Tomasz Terlikowski jest autorem biografii ojca Wenantego. Życiorys franciszkanina był motywem przewodnim spotkania w trzcianeckiej bibliotece. - Modlitwy do Wenantego pomagają w spłacie wysokiego kredytu, kłopotach biznesowych, a także uciążliwych dolegliwości zdrowotnych – mówił Terlikowski. Spotkanie z pisarzem cieszyło się dużym zainteresowaniem, a sam autor na jego zakończenie wpisał się do księgi pamiątkowej trzcianeckiej biblioteki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group