Dziś wystawa malarstwa w Staszicówce

14.02.2019   Autor: Redakcja
---

Dialog - to tytuł wystawy Kazimiera Rocheckiego. Wernisaż wystawy malarstwa już dziś o godz. 18.00 w Galerii Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

Kazimierz Rochecki – artysta malarz, rysownik, witrażysta i projektant wnętrz sakralnych. Jest profesorem zwyczajnym – pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi pracownię witrażu.

Urodził się w Jaśle. Jest autorem 42 wystaw indywidualnych, brał również udział w ponad 250 wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą m.in.: w Niemczech, Holandii, Francji, Danii, USA, Kanadzie oraz na Litwie, Słowacji i Ukrainie. Zrealizował ponad 150 monumentalnych witraży oraz ponad 40 wielkowymiarowych scen rodzajowych w technikach malarstwa ściennego, we wnętrzach sakralnych, które także kompleksowo projektuje – od sprzętów liturgicznych, po sprzęty wyposażenia, elementy małej architektury, nastawy ołtarzowe, witraże i polichromie.

Jego dzieła i realizacje znajdują się w obiektach sakralnych, muzeach, galeriach oraz kolekcjach prywatnych w: Polsce, Francji, Niemczech, Holandii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Kanadzie, USA, Brazylii, Japonii oraz na Słowacji, Ukrainie, Litwie i Łotwie.

Kazimierz Rochecki za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Wspólnie z żoną Mirosławą Rochecką jest współautorem i kuratorem przedsięwzięć artystycznych, wystawienniczych i wydawniczych upowszechniających kulturę i sztukę, m.in.: sześć edycji Forum Malarstwa Polskiego, Ars Principia, Projekt 966. Wspólnie zrealizowali blisko 80 wystaw o znaczeniu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz opracowali i przygotowali do druku kilkanaście publikacji o charakterze albumowym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group