Tani prąd jest możliwy?

09.02.2019   Autor: Artur Maras
---

„EnergiaPLUS” to pomysł szeregu zmian zaproponowany przez minister Jadwigę Emilewicz. Miałyby one ułatwić produkcję prądu na własne potrzeby przez gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa oraz samorządy. Według tych założeń energia ma być tania i przyjazna środowisku. Na wczorajszej konferencji plany te zaprezentował poseł Porozumienia Grzegorz Piechowiak.

- Co to jest ta „EnergiaPLUS” - to jest tania energia na własne potrzeby, czyli bezpieczeństwo konsumenta jest zabezpieczone przez swoja produkcję. Chcemy żeby nastąpił rozwój tej branży, która będzie montować tę fotowoltaikę zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i dla małych, średnich przedsiębiorstw i samorządu terytorialnego – zaznacza Grzegorz Piechowiak, poseł na Sejm RP, Porozumienie

Proponowane przez Porozumienie zmiany zakładają niski, jednolity VAT na fotowoltaikę prosumencką, czyli taką w której prąd wytwarzają sami odbiorcy, instalując np. panele fotowoltaiczne. Uproszczenie formalności oraz wprowadzenie atrakcyjnych mechanizmów finansowania takich systemów w formie kredytów, leasingów czy pożyczek. Według wyliczeń gdyby zmiany weszły w życie mogłoby z nich skorzystać nawet 5 mln gospodarstw domowych, 2 mln małych i średnich przedsiębiorstw czy ponad 3 tys. samorządów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group