Nowe miejsca pracy w Mirosławcu

09.02.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Firma BBC z Mirosławca ukończyła rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej. Zmiany kosztowały spółkę prawie 20 milionów złotych z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wyniosło ponad 9 milionów. Firma dzięki inwestycji zyskała nowe maszyny, ale także będzie w stanie utworzyć dodatkowe miejsca pracy.

Rozbudowa hali produkcyjno-magazynowej czy modernizacja budynku socjalno-biurowego to główne założenia inwestycji spółki BBC. Firma zyskała także nowe maszyny i urządzenia produkcyjne.

- Dwie wycinarki laserowe, które nam pomogą przygotować własne detale. Kolejne to są stanowiska zrobotyzowane, czyli wyposażone w roboty do spawania. Mamy również krawędziarkę do blach i zaginarkę do rur, to są takie podstawowe maszyny, których brakowało – wylicza Ireneusz Ciepielewski, członek zarządu firmy BBC.

Koszt inwestycji wyniósł około 20 milionów złotych. Firma na rozbudowę pozyskała prawie 50% dofinansowania unijnego.

Regionalny Program Operacyjny pomaga naszym przedsiębiorcom budować firmy, budować nowe miejsca pracy, dla nas podatki, ale też stabilizację, bo zdajemy sobie sprawę, że kiedyś ta koniunktura gospodarcza niekoniecznie musi tak wyglądać, a my musimy być silnym, gospodarczym krajem, regionem – zaznacza Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego.

Dzięki rozbudowie firma BBC będzie mogła docelowo zatrudnić ponad 50 osób. Wciąż jednak problemem jest znalezienie wykwalifikowanych pracowników. Tu z pomocą chce przyjść starosta wałecki.

My jako powiat staramy się kształcić młodych ludzi właśnie w tych zawodach. W zawodach metalowych, mechatroników i tutaj te zawody będą bardzo potrzebne – podkreśla Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Korzyści w rozbudowie firmy widzi także gmina Mirosławiec. To nie tylko nowe miejsca pracy, ale także rozpoznawalność w kraju i zagranicą.

Trzeba się tylko cieszyć i liczyć na to, że to co dzisiaj jest otwierane, te prawie 7 tysięcy metrów kwadratowych spowoduje, że zakład będzie jeszcze większy, jeszcze bardziej rozpoznawalny w Polsce, ale nie tylko w Polsce, bo te produkty są eksportowane na całą Europę – mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

BBC ściśle współpracuje z firmą Metaltech robiąc różnego rodzaju przyczepy. Jest także głównym wykonawcą wózków lotniskowych dla przedsiębiorstwa Blumenbecker.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group