Rozpoczął proces likwidacji Straży Miejskiej

06.02.2019|Autor: Michał Kępiński

Mirosławiec rozpoczął proces likwidacji Straży Miejskiej. Ma to przynieść prawie 100 tys. złotych oszczędności. Pomysłem na poprawę bezpieczeństwa jest zwiększenie współpracy z policją i obecność na ulicach miasta i gminy słuchaczy ze Szkoły Policji w Pile.

Zdaniem władz Mirosławca to zdecydowanie lepszy kierunek prac nad poprawieniem bezpieczeństwa mieszkańców. Jeden strażnik, który obecnie wykonuje swoje zadania nie jest w stanie zrealizować wszystkich swoich obowiązków.

– Trzeba byłoby mieć co najmniej trzy osoby, na to nas nie stać, abyśmy zapewnili pełną obsadę i z uwagi na powyższe i na to, że jedna osoba, która w tej chwili jest w Staży Miejskiej nie jest w stanie w ciągu 8 godzin zrealizować 24h dnia podjęliśmy decyzję, że będziemy wygaszać Straż Miejską – mówi Dariusz Bartosik, zastępca burmistrza Mirosławca.

Radni podczas sesji jednomyślnie przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Straży Miejskiej, która zostanie skierowana do komendanta wojewódzkiego policji. Samorządowcy liczą na wsparcie funkcjonariuszy, a za zaoszczędzone pieniądze deklarują pomoc dla tutejszej policji we współfinansowaniu zakupu sprzętu i wyposażenia oraz dofinansowaniu obecności na ulicach miasta i gminy słuchaczy Szkoły Policji z Piły.

Proces likwidacji Straży Miejskiej ma zostać zakończony za kilka miesięcy. Zatrudniony strażnik ma trafić do referatu gospodarki komunalnej.

Przeczytaj więcej o: Dariusz Bartosik, Rozpoczął proces likwidacji Straży Miejskiej, straż miejska mirosławiec, zastępca burmistrza Mirosławca

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • pilanin

  Czy Straż Miejska w Pile jest zdolna do podjęcia interwencji sama z siebie, czy pozostaje ślepa na łamanie prawa dopóki nie dostanie zgłoszenia? Pytam, bo widzę codziennie jak kominy w domkach jednorodzinnych dymią niczym kominy z huty. I mam wrażenie, że tylko strażnicy tego nie widzą…

  • Wujek Dobra Rada

   Co się dziwisz. Im najlepiej wychodziło chowanie się po krzakach z fotoradarami.

   • GieZlo

    Akurat w Pile straż się nie chowała w krzakach. Zawsze na stronie internetowej lojalnie uprzedzali, gdzie będzie stał fotoradar.

    • Franek Dollas

     Straż Miejska to wymysł starego ustroju stworzona do dojenia kierowców.

     • GieZlo

      Może w Człuchowie i Białym Borze ale na pewno tak nie było w Pile!

     • GieZlo

      Nie przypominam sobie, by za “starego ustroju” w ogóle istniało pojęcie “straży miejskiej”! Bo nie było!

  • piotr

   Popieram Pana opinię . Po co zakupiono sprzęt do badania , skoro nikt tego nie używa ?Najwyzsza pora aby Pan Komendant Strazy Miejskiej zdał raport w tej sprawie.

 • Wujek Dobra Rada

  I bardzo dobrze! Po co utrzymywać tych gałganów.

 • pola

  Nareszcie… Teraz czas na Piłę-skoro jeden ich etat to koszt rzędu 100tys zł rocznie to ile to będzie razem?

  • Nie tylko etat, ale zakup samochodu, przegląd roczny, ubezpieczenie i oczywiście paliwo dla tej dorożki.Jestem ciekaw co się stało z zakupionymi rowerami parę lat temu.