Włamywali się i okradali samochody

05.02.2019   Autor: Redakcja

Dwaj mieszkańcy powiatu pilskiego są podejrzani o włamania do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem złodziei padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Straty oszacowano na kilkadziesiąt tys. złotych.

30 stycznia policjanci z wyrzyskiego komisariatu zatrzymali seryjnych włamywaczy. To mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku 24 i 27 lat.

- W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się policjantom do kradzieży z włamaniem do blisko 30 samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Łupem włamywaczy padły elektronarzędzia, akcesoria samochodowe i sprzęt RTV. Dodatkowo sprawcy bardzo niszczyli samochody, które okradali. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę kilkudziesięciu tys. złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali większość skradzionego mienia, które trafi z powrotem do swoich właścicieli - informuje dziś podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec jednego z mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Drugi mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group