330 tysięcy złotych dotacji na sport klubowy

01.02.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Złotów wydaje pieniądze na sport. Magistrat przeznaczył na ten cel około 330 tysięcy złotych w ramach dwóch konkursów.

- Pierwszy konkurs na wsparcie sportu i to sportu rozumianego jako sport klubowy, poprzez dyscypliny. Tutaj przyznaliśmy pięć dotacji na ogólną kwotę prawie 260 tysięcy złotych. I to jest właśnie to wsparcie sportu kwalifikowanego. Natomiast drugi konkurs jest zatytułowany „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”. I to są te działania raczej skierowane ku rekreacji, wsparcia sportu wśród dzieci i młodzieży - tłumaczy Małgorzata Chołodowska, zastępca burmistrza Złotowa.

W ramach drugiego konkursu pieniądze przekazano na rzecz ośmiu podmiotów. Są to m.in. złotowska Sparta (16 tysięcy), UKS Football Academy Fair Play ( ok 6500), czy klub strzelecki „Supermen” (4 500). Jedynym, który nie otrzymał pieniędzy jest LKS „Drogowiec”.

Ogółem w tym konkursie kluby wnioskowały o ponad 150 tysięcy złotych, a od magistratu otrzymały niecałe 70. Pierwszy konkurs to środki m.in. ponownie dla „Sparty” (188 tysięcy) KS Perfecta Futsal Złotów (ponad 13,5), czy tym razem dla „Drogowca”, który otrzymał niemal 16 tysięcy złotych.​ W tym przypadku kluby wnioskowały o ponad 350 tysięcy złotych.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group