Czarnkowsko-trzcianecki uczci Powstanie

06.01.2019   Autor: Redakcja
---

Już w najbliższych dniach w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim odbędą się uroczyste obchody setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Lokalny samorząd przygotował dla mieszkańców z tej okazji wiele atrakcji historycznych.

- To jest historia. Historia znacząca, historia która miała miejsce sto lat temu i zakończyła się bardzo pozytywnie. Trzeba pamiętać o tym i każdego uświadamiać. My zrywów i powstań mieliśmy w tym kraju bez liku. Począwszy od Powstania Listopadowego, poprzez Styczniowe ale wiele kończyło się krwią, trumnami i niepowodzeniem - przypomina Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Powodzenie przyniosło jednak Powstanie Wielkopolskie, które toczyło się także na ziemiach dzisiejszego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Dokładnie 5 stycznia, sto lat temu powstańcy zajęli Czarnków dając wolność tutejszej ludności. Z tej okazji od 6 do 8 stycznia w mieście odbędzie się wiele prelekcji, koncertów i wystaw. Podczas uroczystości będzie można zobaczyć także film produkcji TV ASTA „Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany. Więcej informacji i szczegółowy plan wydarzeń na stronie internetowej powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group