Ukradli karpie o wartości ponad 12 tys. zł

27.12.2018|Autor: Redakcja

Nietypową kradzież odkryli Wyrzyscy policjanci. 25 grudnia zatrzymali dwie osoby, które ze stawu hodowlanego ukradły 840 kg karpia o wartości ponad 12 tys. zł. Mężczyźni zostali zatrzymani, kiedy przewozili łup samochodem w jutowych workach. Zatrzymano też ich wspólnika.

W nocy 25 grudnia policjanci z wyrzyskiego komisariatu niedaleko miejscowości Osiek nad Notecią zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Renault Kangoo.

– Podczas kontroli policjanci zwrócili uwagę na widoczne przeładowanie pojazdu. Kiedy kierowca został poproszony o pokazanie zawartości bagażnika okazało się, że w środku znajduje się 14 worków jutowych z rybami. Kierujący oraz pasażer przyznali się, że ukradli ryby ze stawu hodowlanego. Dalszą część nocy spędzili w policyjnym areszcie. Tego samego dnia w ręce policji trafił również 24-letni pracownik stawów hodowlanych, który działał wspólnie i w porozumieniu ze złodziejami i umożliwił im dokonanie kradzieży
– informuje sierż. sztab. Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku od 23 do 31 lat. Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież oraz sposób w jaki przewozili skradzione ryby, który wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do kilku lat więzienia.


fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: kpp piła, kradzież karpii wyrzysk, policja w pile, policja w wyrzysku, Ukradli karpie o wartości ponad 12 tys. zł

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • kajos

  wyczerpuje znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami-smiech na sali 😀
  qfra teraz jak sie kupi zywego karpia to strach bedzie przenosic jego do chalupy bo przypier…. w/w paragraf

  ciekawe jak jest z robakami jak sie idzie na ryby

  chya tez nie wolno je w pudelkach przenosic 😀

 • kajos

  aha

  az dziw ze nie ma ostrzezenia ze zdjecia drastyczne sa

 • Franek Dollas

  Super pracownik ? Tyle razy się udawało aż w końcu zong !