Nie bądź widmem na drodze. Akcja wałeckiej drogówki

27.12.2018   Autor: Redakcja
---

Policjanci z wałeckiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „Nie bądź widmem na drodze”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz zminimalizowanie wypadków z ich udziałem.

W okresie jesienno-zimowym częściej niż zwykle dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych.

- Jesień i zima to pory roku, w trakcie których panuje tendencja ubierania się na ciemno. Podczas złej pogody, przy słabej widoczności, kierujący pojazdem nie zawsze jest w stanie zauważyć pieszego oraz odpowiednio zareagować. Nie tylko szybko zapadający zmrok o tej porze roku przyczynia się do wypadków ale także słaba widoczność. Dlatego też, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych policjanci prowadzą cykliczne akcje, w trakcie których informują niechronionych uczestników ruchu drogowego o ważności odblasków, przypominają o zasadach przechodzenia na drugą stronę ulicy, zagrożeniach związanych z nieostrożnym wchodzeniem na ulicę i wręczają elementy odblaskowe - przypomina asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Działania prowadzone były na terenie miasta Człopa. Mieszkańcy miasta otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe, odblaskowe kamizelki oraz odblaski na rowery. Były także odblaski dla tych najmłodszych uczestników ruchu.

fot. KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group