Adam Pulit ponownie burmistrzem

06.11.2018|Autor: Jakub Sierakowski

Bez niespodzianek w Złotowie. Drugą turę wyborów wygrał dotychczasowy burmistrz, Adam Pulit. W pokonanym polu pozostawił Mirosława Jaskólskiego.

Frekwencja w Złotowie była niższa niż w pierwszej turze. Do urn poszło 6500 złotowian, a więc ponad 900 mniej. Ogółem dało to wynik 44,70 proc, a zwycięzca uzyskał 3789 głosów.

Adam Pulit planuje m.in. ogłoszenie przetargu na nieckę rehabilitacyjną w „Lagunie” oraz przeprowadzenie badań i konsultacji dotyczących wprowadzenia komunikacji miejskiej. „Nowy-stary” burmistrz odniósł się także do kampanii wyborczej, która według niego pełna była emocji i ataków na jego osobę.

– 4 lata temu chyba nikt nie przewidywał, że to się tak stanie, że Adam Pulit będzie miał możliwość pełnienia tej funkcji. Nigdy nie było aż takiego przygotowanego kontrataku, teraz było zdecydowanie inaczej, to były wszystkie ręce na pokładzie
– zapewnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Kontrkandydat Adama Pulita, czyli Mirosław Jaskólski uzyskał 2675 głosów. Był to jego drugi start w wyborach na burmistrza Złotowa i jak zapewnia – ostatni.

– Zrobiłem, co mogłem zrobić. Byłem i w internecie, i prasie, i w telewizji, czyli nic nie mogę sobie zarzucić, tak żebym powiedział „czegoś tam nie zrobiłem, czegoś żałuję”. Zrobiłem to, co mogłem zrobić. Po prostu nie dało rady, wyborcy tak zadecydowali, demokracja jest bardzo silna i nie mam żalu
– przekonuje Mirosław Jaskólski, kontrkandydat Adama Pulita.

Kolejna kadencja rozpocznie się w drugiej połowie miesiąca. Oficjalne zaprzysiężenie nastąpi 20 listopada.

Przeczytaj więcej o: Adam Pulit ponownie burmistrzem, złotów wybory

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.