Bezpłatna komunikacja na cmentarz

31.10.2018   Autor: Redakcja

1 listopada uruchomione zostaną linie specjalne na Cmentarz Komunalny do bramy od strony ul. Przemysłowej.

- linia specjalna podstawowa - z Pl. Zwycięstwa (centrum miasta) do Cmentarza Komunalnego w Pile,
linie o najwyższej częstotliwości kursowania dostosowanej do bieżących potrzeb,

- cztery dodatkowe linie specjalne zapewniające bezpośrednie połączenie z Cmentarzem Komunalnym, z częstotliwością co 30 minut, z następujących osiedli:
- Osiedla Podlasie przez Osiedle Zamość,
- Osiedla Koszyce,
- Osiedla Jadwiżyn,
- Osiedla Górne.

Autobusy linii specjalnych będą kursowały w godz. 8.00 - 18.00. Przejazd wskazanymi autobusami oznaczonymi jako linia specjalna będzie bezpłatny.

Zwolnienie z opłat za przejazd liniami specjalnymi ma na celu zmniejszenie dużego natężenia ruchu drogowego, które tego dnia występuje na trasach dojazdowych do cmentarza, poprawi płynność ruchu samochodów i autobusów dojeżdżających do cmentarza oraz przyczyni się m.in. do zmniejszenia emisji spalin w mieście poprzez promowanie transportu miejskiego (autobusy są ekologiczne i bardziej ekonomiczne oraz zapewniają transport znacznie większej liczbie pasażerów niż nawet kilkanaście samochodów osobowych). Rozwiązanie wpłynie również korzystnie na bezpieczeństwo ruchu oraz zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w rejonie cmentarza.

***
1 listopada w autobusach linii regularnych (oznaczonych numerem linii) - rozkład jazdy i taryfa opłat obowiązują jak w święta.

2 listopada obowiązuje rozkład jazdy jak soboty, w godz. 8.00 - 18.00, linie nr 6, 12 i 16 będą wspomagane przez dodatkowe autobusy linii nr 6 Bis, 12 Bis oraz 16 Bis do przystanków Motylewska/ Wapienna i Przemysłowa/ Cmentarz.

Przejazd autobusami tych linii będzie się odbywał na podstawie biletów jednorazowych lub okresowych, 2 listopada obowiązuje taryfa weekendowa (bilet jednorazowy 2,30 zł i wszystkie bilety okresowe). Wszystkie uprawnienia do ulgowych przejazdów na wyżej wymienionych liniach będą honorowane.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group