Konkurs wakacyjny "Mój skrawek z historii z podróży"

15.10.2018   Autor: Czytelnik asta24.pl
---

Zakończył się konkurs wakacyjny "Mój skrawek z historii z podróży" zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych kl IV-VI z terenu powiatu pilskiego.

Na konkurs nadesłano 9 prac. Nagrodzono następujące osoby:
I miejsce: Natalia Andrzejewska, "Cudowny Toruń" kl VI, Piła
II miejsce: Piotr Zaczyński, "Piękna nasza Polska cała" kl V, Piła
III miejsce: Mikołaj Hińca, "Góry. Nasze piękne góry" kl VI, Dobrzyca

Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 13 października 2018 r. w Muzeum przy ul. Browarnej 7 o godz. 12.00.

Laureaci konkursu podczas wakacji podróżowali z rodzicami po Polsce. Natalia, która zajęła I miejsce zafascynowała się Toruniem. Zwiedziła m.in. Muzeum Okręgowe w Toruniu, Dom legend Toruńskich, zamek krzyżaków, Stare Miasto. Ciekawym doświadczeniem podczas jej pobytu w mieście był udział w warsztatach pieczenia pierników, które organizuje Muzeum Żywego Piernika. Okazało się, że podstawowym składnikiem wyśmienitych specjałów jest pieprz.

Piotr, który zajął II miejsce w konkursie podróżował z bliskimi po różnych zakątkach kraju. Zwiedził Darłówko, Poznań, Tuczno, Kraków, Zator oraz Karpacz. To była dla niego niezwykła przygoda. Poznał historie tych miejsc zwiedzając zamki, pałace, muzea, spacerując po urokliwych uliczkach czy spędzając aktywnie czas w górach, na plaży lub w  parku rozrywki.

Mikołaj, zdobywca III miejsca ze swoją wesołą rodzinką wybrali się w góry. W pocie czoła udało mu się zdobyć kilka górskich szczytów, np. Giewont 1894 m n.p.m. (Tatry Zachodnie) i Kasprowy Wierch 1987 m n.p.m. (Tatry Zachodnie). Poza tym miło spędził czas w Dolinie Pięciu Stawów, nad Morskim Okiem czy nad największym w Polsce wodospadem o nazwie Siklawa. Cała rodzinka spędzała wakacje w myśl Jana Pawła II: "Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą  daje pogodę ducha".

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy ciekawych pomysłów i pasji do aktywnego spędzania czasu i zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu w przyszłym roku.

Dodatkowo należą się podziękowania dla Pani Barbary Laskowskiej, nauczycielki z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Pile za zainteresowanie dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

fot. i opr. Sylwia Klimaszewska, Muzeum Okręgowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group