Wałcz wykręcił kilometry All For Planet

10.10.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Zakończyła się rywalizacja w akcji Kręć Kilometry All For Planet. Wałcz wśród zgłoszonych 1108 miejscowości zajął drugie miejsce. W nagrodę w mieście powstaną parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze.

– Sukces jest przeogromny, przegraliśmy tylko i wyłącznie z Gdańskiem, udało nam się wykręcić prawie 600 tysięcy kilometrów co ja uważam za wynik bardzo ogromny. Mobilizacja wśród mieszkańców Wałcza, ale nie tylko, była ogromna. Dla wałczan kręcili ludzie z innych miast, a także spoza granic naszego kraju - tłumaczy Dariusz Hoffman z Wałeckiego Klubu Turystyki Rowerowej.

Wszystko zaczęło się 1 Maja od nocnego wyjazdu, w którym to wałczanie wykręcili ponad 6 tysięcy kilometrów. Przez długi czas pozwalało to na objęcie prowadzenia w rywalizacji. Ostatecznie wygrał Gdańsk, który uzbierał ponad 700 tysięcy kilometrów, drugi był Wałcz, zostawiając w pokonanym polu między innymi Pabianice, Warszawę czy Poznań.

W akcji udział brali nie tylko rowerzyści. Swój udział we wspólnym sukcesie mieli biegacze, chodziarze, rolkarze a nawet kajakarze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group