19 lat temu Polonia Piła zdobyła złoto!

10.10.2018   Autor: Michał Kępiński
---

10 października 1999 roku tej daty, kibicom pilskiego żużla nie trzeba specjalnie przypominać. To właśnie wtedy Polonia Piła zdobyła pierwsze i ostatnie złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. W rundzie finałowej rywalizowała z Atlasem Wrocław.

- Pamiętam dobrze ten dzień, było deszczowo, było pochmurno, były tłumy ludzi i wielu żałowało, że pada, bo gdyby nie ten deszcz to byłoby nas jeszcze więcej. Co ciekawe Sparta Wrocław przyjechała osłabiona, nie było Grega Hancocka i wszystkim wydawało się, że to będzie spacerek, a było zupełnie inaczej i dopiero ostatni wyścig zadecydował o tym, że w dwumeczu byliśmy lepsi. Dodam jeszcze jedną datę 13.10 i pierwszy medal drużynowych Mistrzostw Polski wywalczony przez Polonię w ogóle, to był brązowy medal z 1996 roku i o tej dacie też warto pamiętać - mówi Wojciech Dróżdż, spiker, miłośnik i pasjonat żużla.

Końcówka lat 90 to był złoty okres dla pilskiej Polonii. Dwa brązowe medale wywalczone w 96 i 97 roku, srebro zdobyte w 98 i powtórzone w roku dwutysięcznym, no i pamiętne złoto z 1999 roku. W pierwszym meczu finałowym we Wrocławiu żużlowcy z Piły w składzie Rafał Dobrucki, Robert Flis, Jacek Gollob, Kai Laukkanen, Jesper Jensen, Mariusz Franków i Jarosław Hampel przegrali 42:48.

W rewanżu, który odbył się 10 października doszło do dwóch zmian w składzie. W miejsce Jespera Jensena pojechał Hans Nielsen, a Mariusza Frankowa zastąpił obecny kapitan pilskiej Polonii, Tomasz Gapiński. Po kapitalnym pojedynku, trzymającym w napięciu do samego końca żużlowy z Piły wygrali 49:41 i w dwumeczy okazali się lepsi o dwa małe oczka, które były na wagę złotego medalu.

Dziś o godz. 20.00 w programie Ze Starych Taśm na antenie TV ASTA będzie można obejrzeć ten mecz w całości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group