PSL nie tylko obiecuje, ale i realizuje - mówi poseł Paszyk

26.09.2018   Autor: Redakcja
---

Listę kandydatów do sejmiku województwa wielkopolskiego zaprezentowali w minioną sobotę ludowcy. Nieprzypadkowo konferencja odbyła się na dworcu PKP w Pile.

- Polskie Stronnictwo Ludowe nie tylko mówi, co będzie chciało robić, tylko robi: ten dworzec, peron...
- mówił Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm, PSL.

Jednym z autorów tego sukcesu zdaniem działaczy PSL jest Wojciech Jankowiak – wicemarszałek województwa związany z tą partią.

- Tu niedługo przybędą ekipy remontowe modernizować linie kolejową w ramach największego, historycznego, epokowego projektu jaki realizuje województwo wielkopolskie, modernizacji linii kolejowej Poznań – Piła, blisko 600 mln zł netto. Mówi się, że to największy projekt regionalny w Unii Europejskiej w tej chwili realizowany za sprawą PSL - dodawał Krzysztof Paszyk podczas prezentacji listy kandydatów do sejmiku województwa wielkopolskiego.

Listę otwiera Jarosław Maciejewski pochodzący z powiatu złotowskiego, lider sołtysów północnej Wielkopolski.

- Niesamowity społecznik, zaangażowany, w życie naszej małej ojczyzny, powiatu złotowskiego, północnej Wielkopolski, będzie miał okazję wykazać się na pewno jako doskonały radny sejmiku województwa wielkopolskiego - przekonywał Ryszard Goławski, starosta złotowski, PSL.

Dwójką na liście jest Piotr Halama z Trzcianki, nauczyciel i społecznik.

- Ta drużyna: Polskie Stronnictwo Ludowe ma określony cel: dopłynąć do portu – do sejmiku województwa wielkopolskiego - mówił Tadeusz Terterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki, PSL.

Kolejne miejsca zajmują: Alina Grochowalska, Małgorzata Bejma, Aneta Rzepa, Renata Młynarczyk, Wacław Napierała, Jan Graczyk i ostatnie miejsce na liście Marcin Piszczek.

- Wystawiliśmy najlepszą osobę z powiatu pilskiego do sejmiku województwa wielkopolskiego. Osoba młoda, 38 lat, prawnik z wykształcenia, prowadzi prywatną praktykę prawniczą, ale ponadto to doskonały człowiek, mieszka w terenie wiejskim, w Gromadnie, gdzie od 20 lat jest ochotnikiem straży pożarnej - wymieniał Stefan Piechocki, wicestarosta pilski, PSL.

Kandydatów na radnych sejmiku wojewódzkiego wspierał były poseł. Stanisław Kalemba nawiązując do głośnego zatrzymania wicestarosty pilskiego przez CBA, przypomniał historię posła Józefa Gruszki, który był oskarżany przez ABW o zdradę stanu. Posła oczyszczono z zarzutów, ale przypłacił to zdrowiem.

- Więc jak ktoś myśli, że ludowców uda się zastraszyć, uda się złamać to nie jest ta grupa ludzi, dlatego odważnie patrzymy wszystkim w oczy i idziemy do wyborów samorządowych, a później każdych następnych - zapewniał Stanisław Kalemba, były poseł PSL.

PSL zarejestrował też listy kandydatów do rady powiatu. Przypomnijmy: wybory samorządowe odbędą się już 21 października.

O sprawie zatrzymania wicestarosty pilskiego przez CBA pisaliśmy tu:
https://www.asta24.pl/2018/09/12/brudna-gra-wyborcza-mowia-zatrzymani-samorzadowcy-psl/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group