Potrzebne pieniądze na budowę hospicjum

23.09.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Budowa Hospicjum oraz Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Pile wkracza w kluczową fazę. Prace budowlane są już na finiszu i niedługo rozpocznie się wykańczanie wraz z wyposażeniem budynku w niezbędny sprzęt. Aby tak się stało, potrzebne są pieniądze.

- Jak wiemy potrzeby, żeby to ruszyło są bardzo duże. Są tak zwane koszty niekwalifikowane, na które konkurs nie opiewa, a więc całe wyposażenie biurowe, szafy ubraniowe dla pacjentów, wyposażenie kuchni, wyposażenie brudowników i wiele takich różnych rzeczy, jak chociażby zagospodarowanie tego dużego terenu – tłumaczy dr Paweł Wiszniewski, prezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Potrzebna kwota to około 550 tysięcy złotych. Towarzystwo Pomocy Chorym stara się pukać do wszystkich drzwi i szukać wsparcia gdzie tylko jest to możliwe. Bierze udział we wszystkich możliwych wydarzeniach w regionie, aby wraz z wolontariuszami zebrać potrzebne środki.

Zbiórkę brakującej kwoty rozpoczęto także na portalu pomagam.pl pod hasłem „Zbiórka na Hospicjum w Pile”. Inwestycja musi zostać oddana do użytku do końca tego roku, tak aby rozliczyć projekt. Przez pięć lat udało się z środków własnych zebrać ponad milion złotych. Ogólna wartość całego projektu to kwota prawie 8 milionów, z czego wsparcie z funduszy europejskich to 5,5 miliona.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group