Biskup Pieronek odniósł się m.in. do problemu pedofilii

20.09.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Biskup Tadeusz Pieronek gościł w Pile. Mówił między innymi o konstytucji, ewangelii i państwie. Były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski odniósł się również do poszanowania wartości i drugiego człowieka.

Jeżeli się szanuje człowieka, to szanuje się poprzez jego godność, a nie poprzez to w co wierzy, bo on ma w tej materii wolność. Jeżeli w taki sposób podchodzimy do wartości to nie ubliżając żadnym ludziom, żadnemu człowiekowi, to zawsze się Ci ludzie zmieszczą w społeczeństwie i jeżeli będą się szanować nawzajem to będzie spokój. To jest możliwe, tylko do tego trzeba zmierzać szanując człowieka jako takiego, a nie patrząc na różne jego zapatrywania - tłumaczy bp Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Biskup Tadeusz Pieronek w Pile i Czarnkowie
gościł na zaproszenie Stowarzyszenia Centrum Efektywności Lokalnej. Mówił między innymi o zjawisku pedofilii w kościele. Próbował także odpowiedzieć na pytanie czy kościół powinien popierać konkretne partie polityczne i czy w ogóle musi uczestniczyć w życiu społecznym i politycznym. Nie zabrakło również pytań o poziom demokracji i polityki zagranicznej w naszym kraju.

Odpowiedzi na te i inne pytania już w programie Prosto z Mostu, w którym gościem Michała Kępińskiego jest biskup Tadeusz Pieronek. Emisja na antenie TV ASTA w czwartek o godz. 7.00, 10.00, 13.00. Natomiast w piątek o godz. 13.00 oraz w sobotę i w niedzielę o 16.30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group