Ogólniak przy Pola doczeka się hali sportowej

12.09.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Od kilku lat mówiło się o budowie hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Pile. Dziś ta wizja nabiera kształtu. Podpisano umowę na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Dzisiaj jest to moment w którym pierwszy raz w historii pozyskaliśmy pełne sfinansowanie na budowę tej hali. Oczywiście postępowanie przetargowe wykaże jaka to będzie kwota, natomiast wedle naszych szacunków, będzie to kwota około 10-11 milionów i na taką kwotę jesteśmy przygotowani. Będzie to nowoczesny obiekt, który w swojej kubaturze, swojej funkcjonalności będzie takim obiektem pośrednim między halą przy Żeromskiego, a naszą halą przy ulicy Bydgoskiej - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Planowana inwestycja polega na budowie pełnowymiarowej hali sportowej z boiskiem o wymiarach 50x30 metrów i widownią dla prawie 200 osób. Powstać ma również zaplecze socjalne i sportowe, a także zagospodarowany plan manewrowy i parking na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Hala będzie dawała możliwość rozgrywania we wszystkich kategoriach wiekowych zawodów ogólnopolskich, jak również rozgrywek centralnych. Obiekt przewidziany jest do uprawiania trzech podstawowych dyscyplin sportowych czyli piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki.

Według szacunków całkowita wartość inwestycji to prawie 11 milionów złotych, z czego 3,5 miliona wynosi dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Termin realizacji szacuje się na lata 2018-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group