W weekend "Przedwiośnie" i Dożynki

08.09.2018   Autor: Artur Maras
---

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz Dożynki Powiatowe a na nich m.in. koncert zespołu Feel. To wszystko czeka mieszkańców Piły już w najbliższy weekend.

Weekend ma zachęcać mieszkańców miasta do spędzania ostatków lata na świeżym powietrzu. Prezydent Piły Piotr Głowski, po raz siódmy włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania.

- Od początku czytamy tu i tym razem Stefan Żeromski „Przedwiośnie”, wersja nieocenzurowana. Każdy kto przyjdzie to tak jak zawsze tradycyjnie otrzyma stempel do swojego wydania jeżeli przyniesie książkę a jeżeli będzie czytał tutaj to otrzyma stosowny certyfikat. Zapraszamy.

W sobotę 8 września na godzinę 17:00 do Parku Miejskiego obok altany. Po raz drugi do wspólnego czytania zachęca również pilski starosta. Eligiusz Komarowski zaprasza także na godz. 17:00 tyle, że do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Tam na terenie patio od ul. Rynkowej także będzie można wysłuchać dzieła Stefana Żeromskiego. W niedzielę 9 września Dożynki Powiatowe.

- Zapraszamy pilan, zapraszamy wszystkich mieszkańców Północnej Wielkopolski do uczestnictwa w tegorocznych dożynkach. Od godz. 12:30 rozpocznie się to msza Świętą w kościele Świętej Rodziny, następnie około godziny 13:45 będzie uformowany korowód dożynkowy, który ulicami Piły przejdzie na stadion przy ul. Okrzei - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

A tam właśnie główna część obchodów rolniczego święta. Obrzęd dożynkowy wykona Zespół Pieśni i Tańca Łany, nazywany poznańskim Mazowszem. Dożynki zostały połączone z Festiwalem Kuchni „Pilskie Smaki”, dzięki czemu będzie można spróbować wielu lokalnych specjałów. Oprócz wielu koncertów, atrakcji i stoisk na stadionie będzie można obejrzeć m.in. zmagania siłaczy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel, który rozpocznie swój koncert o godz. 20:30.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group