15 mln zł unijnej dotacji na rewitalizację Wyspy

30.08.2018   Autor: Redakcja
---

Niemal 15 mln złotych dotacji na rewitalizację pilskiej Wyspy. Powstanie duży skate park, boiska wielofunkcyjne, ścieżki rowerowe oraz kładka pieszo-rowerowa przez Gwdę.

- Rewitalizacja części północnej Wyspy, tej o którą bardzo dużo osób się pyta, kiedy będzie kontynuowana ścieżka, która jest od strony południowej i trasy piesze. To wszystko zyska nowy, analogiczny jak w południowej części wizerunek. Oczywiście oświetlenie, oczywiście monitoring, dla bezpieczeństwa korzystających było jak najlepsze, a od strony ul. Dąbrowskiego bardzo duża Skate Plaza i wielofunkcyjne boiska sportowe – wymienia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta w Pile.

Prace związane z rewitalizacją północnej części Wyspy ruszą w przyszłym roku. Zakończą się w 2020. Na początek powstanie jednak nowy most przez Gwdę. Kładka pieszo-rowerowa ma połączyć Wyspę z ul. Dąbrowskiego.

W środę otwarto oferty. Do przetargu stanęły dwie firmy. Obie jednak zaproponowały kwoty wyższe, niż ta zarezerwowana na ten cel w budżecie miasta.

Rewitalizacja pochłonie 18 mln złotych. Z czego niemal 15 mln zł to dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Miasto w najbliższym czasie podpisze umowę o dofinansowaniu unijnym z marszałkiem województwa wielkopolskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group