Wałcz jednak bez żłobka

19.08.2018   Autor: Redakcja
---

Nie będzie żłobka publicznego w Wałczu. Żłobek miał przyjąć dzieci już we wrześniu, ale w pierwszym przetargu nie udało wyłonić wykonawcy remontu. Dziś zakończyło się drugie postępowanie przetargowe.

Bardzo chcieliśmy, żeby żłobek został uruchomiony 1 września, już teraz na dniach. Niestety tak się nie stanie, mówię to z przykrością i wielkim żalem bo wiemy, że jest bardzo potrzebny. Nie zgłosił się żaden wykonawca do przeprowadzenia remontu, w związku z tym od 1 września żłóbka nie będzie ale jest wielka nadzieja i myślę, że ruszy on 1 stycznia - mówi Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza Wałcza

Miasto ogłosiło kolejny przetarg. Termin upłynął wczoraj w południe. Tym razem zgłosiła się jedna firma, która chce podjąć się remontu pomieszczeń w Przedszkolu nr 6 gdzie ma powstać żłobek. Propozycja będzie analizowana przez urzędników. Na powstanie i utrzymanie żłobka samorząd ma prawie trzy miliony złotych. Większość tej kwoty to środki unijne. W placówce ma być dwadzieścia miejsc dla maluchów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group