Święto Wojska Polskiego z polityką w tle?

15.08.2018   Autor: Redakcja
---

Starosta pilski Eligiusz Komarowski na konferencji prasowej zaapelował do prezydenta Piły Piotra Głowskiego o przesunięcie godziny zorganizowanych przez magistrat obchodów święta Wojska Polskiego. Urząd Miasta Piły odpowiedział.

Otóż jako starosta pilski wspólnie z proboszczem parafii wojskowo – cywilnej, z dowódcą garnizonu Piła zorganizowaliśmy obchody Dnia Wojska Polskiego. One w tej części rekreacyjnej rozpoczną się oczywiście o godzinie 13.00. Natomiast ksiądz proboszcz postanowił, zresztą zgodnie z wieloletnią już praktyką, o godzinie 12.00 zorganizować w tym zakresie mszę świętą. O godzinie 12.00 natomiast prezydent miasta Piły, pan Piotr Głowski, zorganizował uroczystości pod tym pomnikiem, który tutaj się znajduje [na Placu Zwycięstwa – przyp. red.]. Z doświadczenia wiem, że takie uroczystości trwają mniej więcej 30 minut. Taka jest praktyka w zależności od rangi wydarzenia. Apeluję z tego miejsca, jesteśmy w stanie to zrobić, to są głosy osób, które chcą uczestniczyć zarówno w jednych uroczystościach jak i drugich, żebyśmy tutaj w tym miejscu, spotkali się jutro o godzinie 11.00 – powiedział na zwołanej wczoraj o godz. 14.00 konferencji prasowej starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Starosta zaapelował również o przywrócenie i zniwelowanie skutków, rozwiązanego przez prezydenta Piły, porozumienia w sprawie wspólnej organizacji imprez i uroczystości państwowych.

Na odpowiedź Urzędu Miasta Piły nie trzeba było długo czekać.
Dementujemy nieprawdziwe informacje przedstawione przez Starostę Pilskiego podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
Umowa o współpracy ze Starostwem Powiatowym została wypowiedziana z powodu wprowadzenia przez Starostę Pilskiego do programu uroczystości miejskich tzw. apelu smoleńskiego.
Wszystkie uroczystości miejskie tego typu odbywają się o godz. 12:00. Wyjątkami są rocznice Powstania Warszawskiego i Dnia Niepodległości.
Starosta Pilski od co najmniej miesiąca (zaproszenia wysłane w połowie lipca) wiedział, że uroczystości pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa odbędą się właśnie 15 sierpnia o godz. 12:00. Wcześniej informację na ten temat otrzymali również współpracownicy Starosty.
Wojsko od 23 marca 2018 znało daty i godziny wszystkich uroczystości miejskich w 2018 r. (zostały uzgodnione z Dowódcą Garnizonu Piła i jego współpracownikami) i będzie obecne pod pomnikiem zgodnie z ustaleniami.
Mając na uwadze wszystkie powyższe fakty należy uznać, że to Starosta Pilski celowo ustalił godziny wydarzeń powiatowych w kolizji do wydarzeń zaplanowanych przez Urząd Miasta, a dzisiejsza konferencja była zorganizowana jako element kampanii wyborczej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group