Józef Olejniczak nie jest już dyrektorem muzeum

04.08.2018   Autor: Artur Maras
---

Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Z funkcji tej zrezygnował Józef Olejniczak, który sprawował ją od ponad 33 lat. Żywą legendę pilskiego muzealnictwa zastąpił historyk Maciej Usurski.

-Dotychczasowy dyrektor pan Józef Olejniczak nie przyjął propozycji przyjęcia na kilka miesięcy stanowiska dyrektora. W związku z czym w naturalny sposób trzeba było znaleźć nową osobę. Tego wyzwania podjął się Maciej Usurski dotychczasowy wieloletni pracownik tego muzeum. Myślę, że każdy tego pana kojarzy właśnie z Muzeum, ze Staszicem, z konkursami. Autor wielu książek, myślę, że odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu – wyjaśnił Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM Piły.

Pod koniec listopada ubiegłego roku ogłoszony został konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora popularnej Staszicówki. Ze względu na jego nierozstrzygnięcie, tymczasowo na okres 6 m-cy na to stanowisko, zgodził się zostać powołany ówczesny dyrektor Józef Olejniczak. Po upływie tego terminu, zarządzeniem Prezydenta Miasta z dnia 24 lipca 2018 r. dalsze pełnienie obowiązków dyrektora zostało powierzone Józefowi Olejniczakowi, jednak ten nie wyraził chęci kontynuowania pracy w muzeum. Ze względu na brak czasu na rozpisane kolejnego konkursu, dyrektorem także na okres tymczasowy, zgodził się zostać Maciej Usurski. Muzeum Stanisława Staszica powstało w 1954 roku. Po zmianie ustawy o samorządzie terytorialnym w 1984 roku, przeszło pod zarządzanie miasta Piły. Wtedy to na stanowisko dyrektora placówki został powołany właśnie Józef Olejniczak, który piastował to stanowisko ponad 33 lata.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group