Asta Video Fest

Złodziejska para... wpadła po pół roku poszukiwań

10.07.2018   Autor: Redakcja
---

Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcom powiatu złotowskiego. Para w święta włamała się do jednego z mieszkań na terenie Złotowa. 22-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna najpierw wymyślili plan przestępstwa, a później go zrealizowali.

Do kradzieży z włamaniem na terenie Złotowa doszło w ubiegłym roku... w czasie Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to sprawcy wiedzieli, że właściciela nie będzie w domu. Z mieszkania skradziono sprzęt RTV, przenośny komputer, golarkę elektryczną oraz damską biżuterię. Straty jakie poniósł mieszkaniec Złotowa oszacowano na prawie 2300 złotych.

Policjanci przez ponad pół roku poszukiwali włamywaczy.

- Intensywne czynności operacyjne i analiza wszystkich zebranych w sprawie materiałów doprowadziła do zatrzymania dwójki mieszkańców powiatu złotowskiego 22-letniej kobiety i 27-letniego mężczyzny. 3 lipca 22-latka trafiła do policyjnego aresztu, dwa dni później w ręce funkcjonariuszy trafił jej 5 lat starszy partner. Ostatecznie złodziejska para przyznała się do stawianych im zarzutów, grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje mł. asp. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji.

Śledczy traktują sprawę jako rozwojową. Niewykluczone, że 27-latek odpowie za inne kradzieże, których dokonano na terenie Złotowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group