Miasto dopłaca do kastracji i sterylizacji zwierząt

24.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Gmina Piła dofinansowuje kastracje i sterylizację zwierząt domowych. Tylko w tym roku przeznaczono na ten cel ponad 35 tys. zł. Choć program funkcjonuje od miesiąca to nadal do wykorzystania została duża pula pieniędzy.

- Program opieki nad zwierzętami obejmuje również kwoty, które są na sterylizacje i kastrację zwierząt domowych czyli psów i kotów. Mamy zabezpieczone 35 tys. 500 zł. Na początku zainteresowanie po uruchomieniu było programu spore. Teraz tak troszeczkę się wyciszyło, zachęcamy mieszkańców do tego, żeby występowali, pieniążki są nie ma żadnych problemów z tym. Zostało nam jeszcze 25 tys. więc kwota jest duża. - mówi Lidia Plewa, Urząd Miasta w Pile

Bo aby otrzymać zwrot połowy kosztów poniesionych za zabieg kastracji swoich milusińskich, należy pobrać i wypełnić wniosek. Później zawierana jest umowa pomiędzy Gminą Piła a właścicielem psa lub kota. Po wykonaniu zabiegu sterylizacji lub kastracji dokonywany jest zwrot. Tu przysłowiowy Kowalski może liczyć nawet na kwotę do 250 zł ale nie więcej niż 50% kosztu zabiegu. Jeden taki zabieg kosztuje w prywatnym gabinecie około 200 zł. W takim przypadku właścicielowi czworonoga zwracane jest 100 zł. Wniosek znajduje się na stronie Urzędu Miasta oraz w Biurze Obsługi Klienta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group