Już dziś ruszają Motorowodne Mistrzostwa Europy

23.06.2018   Autor: Redakcja
---

Przez cały weekend, na sympatyków dużej prędkości i sportowych emocji, będzie czekać nie lada atrakcja. Na Jeziorze Miejskim w Chodzieży odbędą się bowiem Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie F125. Impreza potrwa dwa dni, a jej początek w sobotnie popołudnie.

- Będziemy organizowali po raz 37. kwalifikowaną, międzynarodową imprezę przydzielaną przez federację motorowodną z Monako. Będą to Motorowodne Mistrzostwa Europy w klasie F125. Prędkości osiągane do 120, 130 km/h. Chodzież jest w miarę bezpiecznym akwenem nawet w niepogodę. Dlatego, że jest jeziorem jakby osłoniętym od naturalnego wiatru. Tutaj jesteśmy w niecce no i z tego tytułu właśnie nie liczymy, że nie odbędziemy tych zawodów. Aczkolwiek wiemy, że ma być załamanie pogodowe w weekend, że ma spaść temperatura do 17 stopni. Generalnie jesteśmy przygotowani, że odbędziemy te zawody. - zaprasza Remigiusz Nowak, organizator Motorowodnych Mistrzostw Europy w Chodzieży

​Pierwsze motorówki wypłyną na jezioro już w sobotę o 9 rano. Wtedy właśnie rozpocznie się sesja treningowa. Oficjalne otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 14.30, a sześćdziesiąt minut później dojdzie do pierwszego wyścigu. Dzień później emocje ruszą o godzinie 8 rano, a ceremonia zakończenia odbędzie się o 15.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group