Ruszył sezon kąpielowy

18.06.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Choć do kalendarzowego lata jeszcze kilka dni, to na Płotkach i Piachach rozpoczęły się wakacje. Na plażach pracują już ratownicy, przywrócono też opłaty na wjazd na Płotki.

Od 15 czerwca do 15 września trwa sezon na Płotkach i na Piaszczystym. Jesteśmy przygotowani w 100 procentach, mamy podpisane umowy z pielęgniarkami i ratownikami, choć muszę powiedzieć, że z tymi ostatnimi było trochę trudno. Jest to spowodowane tym, że od lat mało się szkoli ratowników w ogóle w kraju, a Ci którzy są wybierają wakacyjne wyjazdy zagranicę i zarobkują w euro. Stąd trudniej jest o ratowników, ale nam się udało - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiłkuje się ratownikami z basenu Wodnik, który już za kilka dni kończy swoją działalność. Na Płotkach dyżury rozpoczną się o 9 i trwać będą do 17. Od pierwszego lipca ratownicy patrolować plaże i kąpielisko będą do 19.00. Na Piachach ratownicy dyżurują od godziny 10.00. Początek sezonu oznacza też płatny wjazd na teren Ośrodka Turystyczno-Wypoczynkowego Płotki. Z opłat zwolnieni są piesi i rowerzyści. Ceny za wjazd wahają się od 2 do 5 złotych, w zależności od terminu i rodzaju pojazdu. Tradycyjnie jak co roku na Płotki dojedziemy autobusem komunikacji miejskiej. Linia specjalna oznaczona literą „P” rozpocznie kursowanie od 23 czerwca.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group