Droga Ekspresowa nr 11 powstanie po 2020 roku?

13.06.2018|Autor: Michał Kępiński

Czy doczekamy się obwodnicy Piły i Ujścia? W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla oby tych inwestycji. Obwodnice mają być częścią drogi ekspresowej numer 11.

– Będziemy czekać około kilkunastu miesięcy na tą decyzję środowiskową. Ona pozwoli wyłonić ostateczny wariant, taki który w najmniejszym stopniu będzie ingerował w przyrodę i będzie pozwalał drogowcom sprawnie przeprowadzić tą inwestycję. Kolejnym krokiem będzie koncepcja programowa i wtedy wykonawca przedstawi szczegółowe uwarunkowania geologiczne oraz szczegółowy wykaz obiektów drogowo-mostowych – tłumaczy Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość.

Zawarta we wnioskach do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dokumentacja została sporządzona wspólnie dla obwodnicy Piły i Ujścia. Droga ma mieć długość około 24 kilometrów. 15 km to odcinek obwodnicy Ujścia, a 9 km to obwodnica Piły.

W ramach inwestycji przewiduje się budowę nowego odcinka drogi ekspresowej, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, bezkolizyjne przejazdy dla dróg poprzecznych, czy dróg dojazdowych. Po zakończeniu opracowań projektowych możliwe będzie ogłoszenie postępowań przetargowych w formule projektuj i buduj. Warunkiem jest jednak uzyskanie finansowania dla tego zadania.

Jak przewiduje poseł Marcin Porzucek, realnie budowa powinna rozpocząć się wraz z rozpoczęciem nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Przeczytaj więcej o: Droga Ekspresowa nr 11 powstanie po 2020 roku?, Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, prawo i sprawiedliwość

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • super

  dzięki zatwierdzeniu przez PO wariantu 6-tego obwodnica Ujścia ubędzie przechodzić przez samo centrum Ujścia…..

  • Kudłaty

   Widać masz małą orientację w terenie i nie umiesz czytać map. Naucz się i potem zabieraj głos. Na razie masz niewiele do powiedzenia i tym się nie chwal.

   • hahaa

    hah odezwał się czytelnik……..

    • Kudłaty

     Ale błysnąłeś jak żarówka z Chin. Następny z minimum wiedzy, ale “pisarz”.

  • GieZlo

   Nie było takiego wariantu, by obwodnica przechodziła przez środek Ujścia.

 • Darek

  Po 2020roku… to równie dobrze może być 2021 ale też 2051…. więc to chyba już nie dla mnie…. czytam “ludziska” wasze komentarze i zastanawiam się co tak naprawdę wami kieruje…. żadna władza nic wam nie zbuduje. Będzie kasa to będzie inwestycja. Tylko idiota podpina to pod opcję polityczną, bo przecież drogami jeździmy wszyscy. Wszyscy chcemy szybko i bezpiecznie śmignąć nad morze. Obawiam się tylko, że to “szybko” raczej się nie uda. Nawet jak będzie autostrada nad morze, to swoje w tym śmiesznym Mielnie czy innym Pobierowie odczekamy…. Więc może zanim nad morze… niech nadmorskie “kurorty” już zaczną budować duuuże parkingi bo tłum się zrobi u nich jak na Krupówkach…. Inna sprawa to ta ingerencja w przyrodę… Ekolodzy których osobiście nie lubię… nie popuszczą… jakiś żuczek czy żabka a może ptaszek… Nie wytłumaczysz im, że bez problemu przeniosą się gdzie indziej… Natura jak zawsze da sobie radę. Bo to przecież nie będzie ostatni żuczek, żabka ani ptaszek…. Bo chyba to człowiek jest najważniejszy… a jeśli nie… cóż… robaczki będą miały duuużo pracy…

  P.S. Lider Informacji chyba powinien wytrzeźwieć i w warunkach umieszczenia tego “postu” zapytać mnie “po naszemu”… jakoś… chociaż wszystko oczywiście rozumiem nie cierpię jak na chyba polskim portalu ktoś mnie o coś pyta po angielsku…

  • Krwinka

   Ekologom się nic nie tłumaczy, ich trzeba po prostu odpowiednio opłacić.

 • John English

  Nie zajmuje sie zawodowo budowa drog ale pewnie wiele osob przyzna mi racje
  ze to wydaje ,,troche dlugo” to co zapowiada sie tutaj…..
  Dlaczego czekamy ,,na kolejna perspektywe Unijna” czy naprawde sami nie dalibysmy
  rady to zrobic ostatnie 35 lat jakie minelo od transformacji?
  Czy-przykladowo- wybrukowanie kilkunastu metrow chodnika to jest ,,potezny wysilek finansowy”
  czy tez moze celowe dzialanie ludzi ktorzy nami rzadza???
  chyba to drugie i mysle ze wielu ze mna sie zgodzi…..

 • GieZlo

  Panie Porzucek, słuchałem Pana wypowiedź w radiu. Pytam: dlaczego Pan kłamie?! Powiedział Pan, że w 2015 roku w tej sprawie zastaliście “puste szuflady”, a tymczasem w Urzędzie Miasta i Gminy w Ujściu wisi (przynajmniej wisiała z rok temu) koncepcja przebiegu trasy jeszcze z czasów PO! Przez 3 lata nic nie posunęliście tego tematu do przodu a teraz przed wyborami nagle “się obudziliście”! Pytam, czy po wyborach cały projekt wsadzicie spowrotem do szuflad?!