Kolejna przystań dla kajakarzy już działa

22.05.2018   Autor: Artur Maras
---

W sobotę oficjalnie została oddana do użytku nowa przystań dla kajakarzy. Obok przystani powstały także budynki do przechowywania kajaków oraz zaplecze sanitarne. Inwestorem jest galeria handlowa VIVO!

- To kolejny projekt realizowany wspólnie z miastem. Przypomnę tylko, że wcześniej przebudowaliśmy razem duży fragment układ komunikacyjny, a teraz zagospodarowaliśmy dużą część chaszczy, które przez lata straszyły. Myślę, że będzie to kolejne ulubione miejsce wypoczynku dla mieszkańców - zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

W tym miejscu kiedyś istniała już przystań. Dyrekcja galerii VIVO! i władze miasta, postanowiły ponownie przywrócić to miejsce mieszkańcom. Nowa marina wraz z pomieszczeniami do przechowywania kajaków oraz modernizacją parkingu kosztowała niemal 2 mln złotych.

Po oficjalnym otwarciu odbył się otwarty piknik dla mieszkańców z różnymi atrakcjami. Dyrektor centrum handlowego dodaje, że być może na tym nie koniec. Przystań byłaby bezużyteczna bez kajakarzy. Pierwsi na jej otwarcie przypłynęli uczestnicy VIII Masy Kajakowej. W niemal 100 kajakach tuż obok nowej przystani przepłynęło około 160 osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group