Noc Muzeów, Masa Kajakowa i wiele innych atrakcji

17.05.2018   Autor: Redakcja
---

Noc Muzeów, Masa Kajakowa, otwarcie przystani i koncerty. Zobacz jak zaplanować najbliższy weekend.

SOBOTA
Pilska Wyspa
- godz. 10.15 przed Wyspiarzem wystartuje VIII Masa Kajakowa im. KOLOROWEGO organizowana przez SN Zwałka. Kajakarze przepłyną Gwdą przez Piłę do Kaliny. Uczestnicy masy będą pierwszymi kajakarzami, którzy przybędą na nową przystań przy galerii VIVO!.

Piła - przystań przy Centrum Handlowym VIVO! odbędzie się piknik dla mieszkańców połączony z otwarciem przystani. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do około godziny 15.00. Towarzyszyć mu będzie grill dla mieszkańców, przewidziano także specjalnie atrakcje dla dzieci – watę cukrową, zamek dmuchany oraz malowanie twarzy.

Piła - Mały Rynek przy ul. Witosa/Ludowej - Śniadanie na Ryneczku - swoje produkty oraz wyroby będą oferowały takie firmy jak Oleoteka, Biosfera, Produkty Benedyktyńskie, Auna. Nie zabraknie także produktów zielarskich, wegańskich czy rękodzieła artystycznego. Podczas śniadania na ryneczku znajdzie się czas na degustacje oraz aromatyczne herbatki serwowane przez herbaciarnio-warsztatownię „KUBEK”.

Starostwo Powiatowe w Pile - godz. 11.00 - 17.00 kolejna edycja akcji znakowania rowerów. Znakowanie rowerów będzie bezpłatne. Każdy rower dostanie swoje oznaczenie, zostanie sfotografowany i wprowadzony do policyjnej bazy. Takie oznakowanie zabezpiecza go w przypadku kradzieży.

NOC MUZEÓW - SOBOTA
Muzeum Stanisława Staszica w Pile od godz. 18.00 do 01.00. Godz. 18.00 - Zbiory pilskich kolekcjonerów - Rafał Ruta - zawodowo entomolog i przyrodnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, "po godzinach" regionalista i miłośnik historii Piły i okolic. Współautor książek "Było takie miasto. Piła na dawnych kartach pocztowych 1896-1944" oraz "Piła na zdjęciach lotniczych 1914-1945" i "Królewska kolej wschodnia..."

Godz. 20.00 - Kobieta do zjedzenia - recital Magdy Smalary ,,Kobieta do zjedzenia" opowiada o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie do tego spektaklu oraz szlagiery w nowych aranżacjach. Recital z udziałem Urszuli Borkowskiej (piano) i Wojciecha Gumińskiego (kontrabas). W razie niepogody koncert przeniesiony do Inwest-Parku.

Godz. 22.00 - "Le Tas de Blagues" i "The British Times". Pilski obóz w prasie jenieckiej 1916-1918. Wykład Macieja Usurskiego - historyka, kustosz Muzeum Stanisława Staszica w Pile, uczestnika Spotkań Staszicowskich. Współautor publikacji poświęconych historii Piły.

Muzeum Okręgowe w Pile zaprasza mieszkańców Piły i okolic od godz. 18.00 na Noc Muzeów. Od godz. 18.00 – 1. 00 – zwiedzanie wystaw, wykłady, koncert, pokazy, prezentacja działalności Pilskiego Klubu Krótkofalarskiego SP3YAC, bicie monet i inne atrakcje.

Godz. 18. 00 – Koncert w klimacie przedwojennej Polski w wykonaniu duetu Malwiny Paszek i Tomasza Grdenia.

Godz. 19. 00 – Wykład: Znaki graniczne na zachodniej rubieży II RP – mgr Bogusław Tomaszewski 20.00 – Pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej Centralnej Szkoły Podoficerskiej Korpusu Ochrony Pogranicza pod dowództwem st. sierż. Krzysztofa Szepiela.

21.00 – Wykład: Białe plamy na archeologicznych mapach - bezludzie, czy El Dorado? - dr Jarosław Rola 22.00 – Oprowadzanie po wystawie czasowej: Oni strzegli granic. Polska Straż Graniczna 1928-1939 – mgr Marek Fijałkowski.

BWA - od. godz. 16.00 do 24.00 - zwiedzanie wystawy, a od 18.00 warsztaty graficzne poprowadzi Małgorzata Biała, o godz. 22.00 proj projekt multimedialny Tomasza Perlicjana i występ duetu Arkana i o godz. 23.00 otwarte dyskusje o sztuce.

NIEDZIELA
W najbliższą niedzielę, od godz. 14.00 Festyn strażacki na stadionie przy Okrzei w Pile zaprezentują się nie tylko profesjonalne służby strażackie, ale także drużyny OSP z całego powiatu pilskiego. Do tego zagrają orkiestry dęte, a maluchy będą mogły skorzystać z darmowych zabaw na dmuchanych zamkach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group