W tym tygodniu ruszy budowa pilskiego hospicjum

16.05.2018|Autor: Artur Maras

Coraz bliżej powstania pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile. W przetargu został wyłoniony wykonawca. Jest nią pilska firma Pil-Building. Budowa obiektu rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Niestety wciąż brakuje pieniędzy na pełne wyposażenie ośrodka.

– Planujemy, że budowa, wykończenie to będzie trwało około roku. Także na wiosnę przyszłego roku mamy nadzieje, że pierwsi pacjenci do naszego hospicjum będą przyjęci. Mamy taką też sprzyjającą atmosferę w Narodowym Funduszu Zdrowia, gdzie zasięgaliśmy już takich opinii co do kontraktacji – wyjaśnia dr n.med. Paweł Wiszniewski, prezes zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym im. sł. bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Pilska firma Pil-Building rozpocznie budowę jeszcze w tym tygodniu. W hospicjum będzie czterdzieści łóżek – dziesięć hospicyjnych i trzydzieści w ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego dla chorych z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi w szczególności tych, którzy nie mogą wrócić do domu, a wymagają rehabilitacji.

Budynek powstanie na działce, przy ulicy Królewskiej 8 do końca roku, jednak mury to nie wszystko. Potrzebne jest także niezbędne wyposażenie, a na nie wciąż brakuje pieniędzy, dlatego 20 maja, czyli w najbliższą niedzielę odbędzie się specjalny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie właśnie na potrzeby hospicjum. Wystąpią artyści Polskiej Opery Królewskiej, którzy wykonają dzieła Haendla i Mozarta. Bilet- cegiełka kosztuje 50 zł.

Rusza budowa pierwszego hospicjum w Pile

Przeczytaj więcej o: dom pomocy piła, hospicjum w pile, inwestycje w pile, opieka nad chorymi piła, paweł wiszniewski, prezes zarządu Towarzystwa Pomocy Chorym im. sł. bożej Stanisławy Leszczyńskiej, szpital w pile, W tym tygodniu ruszy budowa pilskiego hospicjum, wrpo piła

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Stefan Majewski

  Hospicjum z 10 łóżkami hospicyjnymi..!!!! Czuję się,, oszukany,, i rozsmieszony po tylu latach słuchania o budowie potrzebnego w Pile hospicjum

  • bul

   6 mln na 10 łóżek plus 20 zatrudnionych znajomych; kto jest w zarządzie który tworzy takie biznes plany?

   • elka

    Na pewno ten ktoś zasługuje na Lidera Sukcesu hehe

  • @28cali

   W hospicjum będzie czterdzieści łóżek – dziesięć hospicyjnych i trzydzieści w ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego dla chorych z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi w szczególności tych, którzy nie mogą wrócić do domu, a wymagają rehabilitacji.

 • piotr

  Już widzę jak typowy pilanin dostanie się do tego hospicjum . To hospicjum dla wybranych. Elity zadbały o swoje interesy.

 • 123

  lokalizacja hospicjum tez jest super , na osiedlu najbardziej oddalonym od szpitala , zaraz przy ruchliwej obwodnicy .

 • pytanie

  “W tym tygodniu ruszy budowa pilskiego hospicjum” którego roku?

 • Zbudowany

  Gdzie hospicjum powinno być usytuowane, ile łóżek jest potrzebnych, ile osób powinno tam pracować a ile będzie pracować, kto dokładnie będzie tam pracować, kto będzie tam leżeć – to fascynujące, jak niektórzy wszystko już wiedzą. Co za niewiarygodny zbieg okoliczności – takie małe miasto, a w jednym wątku na forum od razu sześciu asów wywiadu i jednocześnie ekspertów od prowadzenia specjalistycznych placówek służby zdrowia. Naprawdę, Piła ma potencjał 😉

  • 123

   Ziomek lokalizacja takiej placówki to prosta sprawa , a odleglosc od szpitala wydaje sie kluczowa . Aktualnie wyglada to jak port morski w Radomiu , kurcze nie pasuje .

   • Zbudowany

    Zgadzam się w 100%, że prosta sprawa. Hospicjum to nie ośrodek wypoczynkowy. Posiada pracujący przez całą dobę wykwalifikowany personel medyczny i sprzęt ratunkowy U SIEBIE. Obecny tam lekarz może prowadzić reanimację równie dobrze, jak w szpitalu, a na pewno lepiej, niż w karetce. Jeżeli nie uda się na miejscu, to czas przyjazdu karetki i odległość od szpitala i tak nie gra roli.