Wałcz chce budować z partnerem prywatnym

10.05.2018   Autor: Redakcja
---

Wałcz rusza z kolejnym projektem w partnerstwie publiczno - prywatnym. Celem inwestycji będzie remont kilku ulic w mieście. Ruszył przetarg aby wyłonić prywatnego partnera do realizacji inwestycji.

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Wałcza Sławomir Zych to będzie zadanie związane z budową dróg osiedlowych. Będzie również musiał być przygotowany staw rozsączająco-odparowujący dla wód deszczowych. Jak się drogi utwardzi, to tą wodę do brzegu należy odprowadzić, a innego sposobu na to w tym miejscu nie ma. Wnioski wyciągamy, natomiast nie możemy wykluczyć żadnego z wykonawców również Energopolu, który wykonuje dla nas pierwsze zadanie.

Przedmiotem projektu jest budowa i utrzymanie dróg na ulicy Bursztynowej, Brylantowej i fragmencie ulicy Szmaragdowej i Chrząstkowo. Prywatne przedsiębiorstwo wyremontuje ze swoich środków drogi, a gmina będzie płacić określony czas za korzystanie. Na potencjalnych partnerów urząd miasta czeka do 24 maja. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w formie dialogu konkurencyjnego. Magistrat wycenia koszt inwestycji na kilka milionów złotych. Czas wykonania projektu będzie ustalany z partnerem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group