Remont Wawelskiej planowo. Otwarcie we wrześniu

10.05.2018   Autor: Artur Maras
---

Prace na ulicy Wawelskiej niemal na półmetku. Została ona przebudowana w 40%. Kierowcy jednak nadal muszą liczyć się z utrudnieniami w tym rejonie miasta. Prace warte 17 mln złotych potrwają do września.

Po przebudowie znajdą się tu trzy skrzyżowania ułatwiające ruch czyli skrzyżowania z ruchem okrężnym. Wszystko idzie zgodnie z planem. Termin końcowy dla wykonawcy to jest wrzesień i choć oczywiście jak na każdej budowie występują pewne problemy, to nie widzimy tu żadnego zagrożenia, co potwierdza także wykonawca – wyjaśnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Piły.

Przebudowa ulicy Wawelskiej jest jednym z największych kontraktów budowlanych w historii Piły. Inwestycja pochłonie 17 mln złotych z czego 85% stanowi unijne dofinansowanie. W ramach przebudowy pas jezdni zostanie poszerzony a na skrzyżowaniach z ulicami Magazynową i Giełdową, Strefową oraz na zjeździe z Drogi Krajowej numer 11 powstaną ronda. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ulicą Składową stanie sygnalizacja świetlna. Powstaną także ścieżki rowerowe, chodniki i dwie zatoki autobusowe. Wzdłuż ulicy stanie inteligentne oświetlenie, które przygasa w nocy, a rozświetla się w momencie ruchu. Na ukończeniu jest także przebudowywany 0,5 km odcinek ulicy Młodych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group